ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

İl Özel İdarelerce kullanılmakta olan Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemi Projesinde 27 Şubat ve 02 Mart 2010 itibariyle USB Token (Kobil) Cihazlar üzerindeki sertifika süreleri dolduğundan, kullanıcılar Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemine giriş yapamayacakları için Bakanlığımız Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemi kullanıcılarına öncelikli olarak e-İmza temini cihetine gitmiştir.

Buna istinaden, bundan böyle Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemi kullanıcıları KamuSM tarafından gönderilen/gönderilecek USB Token cihazları ile e-İçişleri Projesi https://www.e-icisleri.gov.tr  üzerinden Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemini kullanmaları gerekmektedir. Bu işlem için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır.

Ancak, KamuSM tarafından cihazlar kullanıcılara teslim edilinceye kadar e-İçişleri Projesi kullanıcı giriş ekranından Bakanlıkça tahsis edilmiş olan e-posta hesapları ile aynı olan kullanıcı adı.soyadı şeklinde giriş yapılması gerekmektedir.

Çoğu kullanıcının kullanıcı bilgilerinde ve şifrelerinde eksiklikler olduğundan aşağıda belirtilen adımları bir defaya mahsus yapılması gerekmektedir.

Belirtilen işlemler sonucu giriş yapamayan kullanıcıların, İl Özel İdare Proje Sorumluları veya Yardım Masası (e-İçişleri Projesi veya Analitik Bütçe ve Muhasebe Sistemi) telefonları aranarak yardım alınabilir.

e-İçişleri üzerinden giriş yapabilmek için kullanıcı adınız gerekmektedir. Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki Kullanıcı Adı Sorgulama kısmından e-İçişleri girişi için kullanacağınız kullanıcı adınızı, T.C. Kimlik Numaranız ve Doğum tarihinizi girerek ögrenebilirsiniz.

Kullanıcı Adı Sorgulama
T.C. Kimlik No :
Doğum Tarihi :  

Sorgula

2010 YILI İŞLEMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

Muhasebe Kapanış - Açılış İşlemleri Yardımcı Dökümanı

DUYURULARI BURADAN TAKİP EDİNİZ!